33 WIOSENNY ZŁAZ ZUCHOWY

W sobotę 25.05.2019 r. w Olsztynie k/Częstochowy odbył się 33 Wiosenny Złaz Zuchowy, w którym udział wzięły gromady z Hufca Częstochowa: PGZ „Mstowskie Słoneczka”, 6 GZ „Tropiciele Biedronek”,7 GZ „Roztańczone Świetliki”, 11 GZ „Pracowite Skrzaty”, 15 GZ „Radosne Ogniki”, 36 GZ „Pluszowe Niedźwiadki”, Szóstka zuchowa „Krokodylki” działająca przy 32 ŚWDH „Zwiad” oraz 27 GZ „Legendarne Smoki” z Hufca Lubliniec i dwie gromady z Hufca Ziemi Będzińskiej: 4 GZ „Paczka Króla Maciusia Pierwszego” i GZ „Antki Cwaniaki”.

Złaz odbył się pod honorowym patronatem Komendantki Chorągwi Śląskiej, hm. Anna Peterko.

Namiestniczka zuchowa wspólnie z przedstawicielką władz Gminy Olsztyn, przywitały zuchy na Rynku. Uczestnicy złazu poznawali dworskie sekrety Jury Krakowsko -Częstochowskiej. Biorący udział w zabawie zwiedzili ruiny zamku w Olsztynie, w pobliżu którego, czekały zaszyfrowane wskazówki, ukryte legendy związane z Olsztynem, a także zadania m.in. zuchowa musztra, podstawy pierwszej pomocy, robienie podpłomyków. Nie zabrakło również turnieju rycerskiego.

Po męczącej wędrówce przygotowano dla zuchów ognisko z kiełbaskami. Po odpoczynku nastąpiła część oficjalna, podsumowująca złaz. Zuchy złożyły obietnicę zuchową, wybrani otrzymali pierwszą gwiazdkę: Zucha Ochoczego. Następnie odbyło się wręczenie nagród i dyplomów.

Złaz zakończyliśmy kręgiem, a iskierkę przyjaźni puściła Komendantka Chorągwi.

Do zobaczenia w przyszłym roku !!

Czuj!

Namiestniczka Zuchowa