Kurs Drużynowych Wędrowniczych

Właśnie ruszyły zgłoszenia na kolejną edycję kursu drużynowych wędrowniczych zorganizowanego w ramach Wędrowniczego Instytutu Rozwoju.

Początek swojej siedmioletniej tradycji WIR ma w Hufcu Beskidzkim. Nadchodzącą edycję tworzyć będą kształceniowcy i metodycy wędrowniczy z całej chorągwi. Czeka nas synergia środowisk z Cieszyna, Piekar Śląskich, Gliwic, Katowic i Bielska-Białej sprawi, że na kształcenie będziemy patrzeć bardziej globalnie, a doświadczenie wyniesione z Referatu Wędrowniczego, Harcerskiej Szkoły Ratownictwa i Chorągwianej Szkoły Instruktorskiej.
Podczas czterech wyjazdów kursowych chcemy przybliżyć uczestnikom uroki górskiej wędrówki, możliwości dużego miasta, a także korzyści płynące z wyjazdu zagranicznego. Zaprosimy kursantów do współorganizacji tych przedsięwzięć ucząc ich tym samym pracy projektami, współodpowiedzialności za grupę, a także pozyskiwania partnerów i środków.

Dlatego gorąco zachęcamy do zgłoszenia się na kurs drużynowych wędrowniczych „WIRtuoz” zaczynający się 8 marca.
Wszelkie informacje znajdziesz na stronie na Facebooku – Wędrowniczy Instytut Rozwoju.