Młodzieżowa Rada Miasta

wpis w: Aktualności | 0

20 kwietnia odbyło się pierwsze spotkanie Młodzieżowej Rady Miasta XIV kadencji.

Na członków Młodzieżowej Rady Miasta składają się uczniowie szkół średnich – z każdej po dwie osoby – oraz jedna osoba, która reprezentuje Hufiec ZHP Częstochowa. Przedstawicielem naszego Hufca został dh Bartosz Dawiskiba, mianowany po wyborach na zbiórce kadr drużyn 23.03.2017 w rozkazie L6 2017.

Pierwsze obrady prowadził ustępujący szef Młodzieżowej Rady Miasta Kamil Skubiszewski, który opowiadał o przywilejach i obowiązkach płynących z objęcia funkcji Młodych Radnych.

Wszyscy członkowie Młodzieżówki otrzymali gratulacje oraz mandaty od prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka i przewodniczącego Rady Miasta Częstochowy Zdzisława Wolskiego.

Podczas pierwszego głosowania nowi radni wybrali swojego szefa. Został nim Michał Borkowski z IX LO im. Norwida. Na zastępców przewodniczącego zostali wybrani Damian Trzeszkowski i Jakub Sikora z Zespołu Szkół Technicznych. Rzecznikiem prasowym został Konrad Skibiński z III LO im. Biegańskiego.

Młodzieżowa Rada Miasta to organ samorządowy młodzieży Częstochowy. Ma charakter wnioskodawczy i opiniodawczy. Podstawą działalności MRM jest praca społeczna. Jej zadania to między innymi: reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji rządowych, pozarządowych i samorządowych, współpraca z samorządami uczniowskimi, działania na rzecz ochrony praw i godności ucznia oraz kształtowanie i utrwalanie postaw demokratycznych, działanie na rzecz integracji i współpracy środowisk młodzieżowych i twórczych.