Podsumowanie Akcji Sprzątanie Świata 2016

wpis w: Aktualności | 0

4 listopada 2016 r w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy odbyło się podsumowanie Akcji Sprzątanie Świata 2016. Zebranych uczniów, nauczycieli, zuchów, harcerzy oraz instruktorów powitał Komendant Hufca ZHP Częstochowa phm. Wojciech Śliwowski oraz Pani Katarzyna Śliwińska przedstawiciel Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Częstochowy. Zebranym gościom został przedstawiony protokół z posiedzenia Jury Konkursowego wraz z ogłoszonymi wynikami poszczególnych konkursów.

Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Częstochowy wręczył wyróżnionym szkołom oraz uczniom Komendant Hufca wraz z koordynatorem tegorocznej akcji hm. Eweliną Michoń. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną Akcję Sprzątania Świata i tym samym udowodnili, że wielu osobom nie jest obojętny los naszej planety, a świadomość ekologiczna nawet najmłodszych mieszkańców naszego miasta jest na bardzo wysokim poziomie.

Dziękujemy Urzędowi Miasta za ufundowanie nagród dla zwycięzców ekologicznych konkursów.

Poniżej wyniki poszczególnych konkursów:

Konkurs „Zbieramy zużyte baterie”

W kategorii jednostek mniejszych
I miejsce – Prywatne Gimnazjum „Sokrates” (wynik 4,73)

II miejsce – 36 GZ „Pluszowe Niedźwiadki” ze Szkoły Podstawowej w Janowie (wynik 2,94)

III miejsce – Katolicka Szkoła Podstawowa Specjalna SPSK (wynik 0,34)
38 GZ „Słoneczne Promyki” ze Szkoły Podstawowej nr 19 (wynik 0,34)

W kategorii jednostek większych
I miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (wynik 1,81)

II miejsce – Gimnazjum nr 17 im. H. Wagnera (wynik 0,30)

III miejsce – Zespół Szkół nr 2 im. Polskich Noblistów (wynik 0,23)
Gimnazjum nr 8 z Oddziałami Sportowymi (wynik 0,23)

Konkurs fotograficzny „Piękna przyroda w moim mieście”
I miejsce
– Julia PYKA Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 53
Patryk CPAŁKA  20 CDH „Mirowskie Sokoły” z Gimnazjum nr 24

II miejsce – Olga SOSNECKA Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im. J. Korczaka
Monika CIERPIAŁ Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2

III miejsce – Jakub MAŁEK Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im. J. Korczaka
Lena KACZMAREK Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 53

Konkurs na fotoreportaż „Mój eko–dzień”
I miejsce
– Dominik ŻYWIOŁEK Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im. J. Korczaka

Konkurs plastyczny „Ochrona środowiska naturalnego”

KATEGORIA KLAS 1-3
I miejsce – Zuzanna GAWRON Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1
Anna MOSKALIK 36 GZ „Pluszowe Niedźwiadki” ze Szkoły Podstawowej w Janowie

II miejsce – Maria KOTAS Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1

III miejsce – Giulio RUGGIRELLO Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45
Alex MICHALIK  Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im. J. Korczaka

KATEGORIA KLAS 4-6
I miejsce – Piotr STARCZEWSKI Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Dąbrowskiej
Mateusz ŁAGODZIŃSKI Szkoła Podstawowa nr 26 im. T. Kościuszki

II miejsce – Anastazja Piskorz Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im. J. Korczaka
Julia JURKIEWICZ  Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Dąbrowskiej

III miejsce – Oskar GALAS Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Dąbrowskiej
Klaudia PĘCZKOWSKA Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45