W częstochowskim hufcu działają zespoły, które pozwalają rozwijać się naszym harcerzom na różnym polu służby. Jednym z nich jest ZPI, czyli Zespół Promocji i Informacji (naszego hufca). Wiele osób pewnie zastanawia się jakie obowiązki i zadania należą do tej grupy. Już spieszymy Wam z odpowiedzią! Otóż głównym zadaniem jak z samej nazwy można wywnioskować jest promowanie naszego hufca wśród innych harcerskich jednostek oraz na zewnętrz organizacji np. w naszym mieście. Szefową zespołu jest phm. Karolina Kwiatkowska, która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie zespołu i podział zadań między resztą członków. Team tworzą harcerze z różnych jednostek, z czego każdy z osobna kreuje swoją strefę działania. Na każdym hufcowym wydarzeniu nie może zabraknąć naszego fotografa, którego celem jest wykonanie jak najciekawszych i najlepszych ujęć. Hufiec posiada profil na Instagramie, gdzie regularnie umieszczane są relacje z wszystkich eventów. Również jesteśmy odpowiedzialni za funkcjonowanie naszego naszego fanpage’a na Facebooku, gdzie zamieszczamy teksty relacjonujące pewne wydarzenia oraz dołączone do nich odpowiednie zdjęcia czy grafiki. Nie tylko rozwijamy się poprzez wykonywanie działań w swojej sferze, ale również jeździmy na różnego rodzaju warsztaty i szkolenia. To tutaj możemy rozwijać nasze umiejętności pisarskie, fotograficzne, graficzne, a w szczególności naszą kreatywność! Każdy znalazł coś dla siebie, ale również próbuje swoich sił w czymś nowym i nie boi się wyzwań 

Szef

pwd. Jakub PASIEKA 
jakub.pasieka@zhp.net.pl

Członkowie:

hm. Arkadiusz KLIMCZYK

phm. Tatiana TELEHOJNA-JASIŃSKA

phm. Piotr SZWEDZIŃSKI

pwd. Wiktoria IDZIKOWSKA

pwd. Oliwia TUREK

dh. Katarzyna MAJCHRZAK

dh. Zuzanna KUROŃ

dh Krzysztof KAZIK

Administratorzy strony www Hufca

phm. Piotr SZWEDZIŃSKI
admin@czestochowa.zhp.pl