Zlot Hufca 18-20.06.2021

Druhny i Druhowie,

rok harcerski 2020/21 przez pandemię był czasem wyjątkowym. Obostrzenia nie pozwoliły nam zrealizować wszystkich naszych planów. Dlatego w tym roku Zlot Hufca będzie miał nieco inną formułę. W piątek wieczorem będziemy chcieli usiąść przy ogniu i podyskutować z kadrami drużyn, w sobotę wspólnie pośpiewamy, wręczymy hufcowe oskary i spotkamy się na apelu podsumowującym rok harcerski, a w niedzielę rozpoczniemy obrady Zjazdu.

Zgłoszenia na Zlot Hufca i Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej odbywają się za pośrednictwem formularza: TUTAJ do 9 czerwca.

Aby wziąć udział w Hufcowych Oskarach należy zapoznać się z poniższym regulaminem i wypełnić FORMULARZ. 

regulamin-oskary-2021

W razie pytań należy kierować się do pwd. Pauliny Jasińskiej. 

 

Plan Zlotu Hufca

18.06.2021 Piątek (zapraszamy Kadry Drużyn): 

18:00-20:00 – czas na zakwaterowanie dla kadr drużyn, które chcą zostać po ognisku na noc (można spać pod własnymi namiotami – jeden namiot na osobę lub wypożyczyć namiot na Pająku – warto dać znać wcześniej) 

20:00 – ognisko na temat rozdzielnopłciowości w ZHP, czyli o tym jak odbierane są drużynowe, a drużynowi; przewodnicy, a przewodniczki; czy kwatermistrz i kwatermistrzyni to to samo? Czy mamy „zarezerwowane” funkcje tylko dla jednej płci? O kwestii koedukacji i jej powodach. Ognisko poprowadzi phm. Jagoda Misztela – Rakowska

19.06.2021 Sobota

9:00 – 14:00 Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej. Regulamin i szczegóły dostępne TUTAJ oraz Hufcowe Oskary

14:00 – obiad na świeżym powietrzu

16:00 – uroczysty apel podsumowujący rok harcerski  

18:00 – 20:00 – czas dla drużyn 

20.06.2021 Niedziela

10:00 – Zjazd Sprawozdawczy (szczegóły zostały wysłane na maila do uczestników) 

Regulamin Zlotu –> TUTAJ