Zlot Hufca – relacja z wydarzenia

Druhny i Druhowie,

w ostatni weekend mieliśmy okazję spotkać się na Zlocie Hufca. Zlot podzielony był na trzy części.

W piątek wędrownicy i instruktorzy spotkali się przy ogniu by porozmawiać o tym, jaka różnica tkwi w drużynowym i drużynowej. Sobotę zaczęliśmy od Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, gdzie wystąpiło może niewiele jednostek, za to ze zjawiskowymi piosenkami. Pierwsze miejsce w kategorii zuchowej zajęła 36 Gromada Zuchowa “Pluszowe Niedźwiadki”, w kategorii harcerskiej – 25 Mstowska Drużyna Starszoharcerska “Piorun” Nagrodę publiczności zdobyła 160 Częstochowska Drużyna Harcerska Desant.

Po festiwalu drużyny i gromady wzięły udział w grze terenowej o tematyce, podobnie do festiwalu, harcersko-turystycznej. Następnie była chwila przerwy na obiad. Sobotę zakończyliśmy apelem hufca, na którym zostały wręczone nagrody za współzawodnictwo. 

W niedzielę spotkaliśmy się na Zjeździe Sprawozdawczym Hufca. Ponad połowa uprawnionych do głosowania instruktorów i członków naszego hufca wzięło w nim udział. Cały skład komendy hufca otrzymał absolutorium. Dodatkowo odwiedziła nas druhna komendantka chorągwi – harcmistrzyni Anna Peterko, aby osobiście wręczyć odznakę za służbę w covidzie phm. Jagodzie Miszteli oraz za zasługi dla Chorągwi Śląskiej ZHP w stopniu srebrnym phm. Jagodzie Miszteli i hm. Krystianowi Łaszewskiemu, a w stopniu złotym hm. Przemkowi Kowalskiemu. Przyznane zostały również Odznaki Wdzięczności za nieprzerwaną służbę harcerską.