Hufcowy Zespół Kadry Kształcącej „Horyzonty” tworzą instruktorzy, którzy lubią dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami, prowadząc różnego rodzaju kursy, szkolenia, warsztaty dla kadr drużyn, obecnych i przyszłych instruktorów. Głównym celem zespołu jest wspieranie kadry hufca we wszechstronnym rozwoju. Formy organizowane przez HZKK to kursy przewodnikowskie dla przyszłych instruktorów, kursy drużynowych oraz warsztaty metodyczne.

Zespół co roku realizuje założony na początku roku plan pracy, który uwzględnia potrzeby kształceniowe hufca. Instruktorzy działający w zespole to osoby, które patrzą bardzo szeroko, często sami się doszkalają, żeby nie stać w miejscu. Są to specjaliści, który dobrze wiedzą po co i dlaczego chcą kształcić. 

Skład zespołu:

hm. Karolina KWIATKOWSKA SOKK 1178/2020 – szefowa zespołu

phm. Jagoda MISZTELA-RAKOWSKA SOKK 1055/2019

pwd. Natalia MAŁEK – Ukończony KKK

pwd. Barbara MATCZAK

pwd. Emilia PUCHAŁA

phm. Jan GALLINA

ksztalcenie@czestochowa.zhp.pl